Komunikat !!!

Szanowni Koledzy i Koleżanki

w związku z rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2023/2024 oraz mając na uwadze zbliżający się termin egzaminów poprawkowych (25.08.2023 r. g.17:00 Wieliczka) proszę o niezwłoczne uregulowanie opłat z tytułu licencji sędziowskich oraz opłat KFD. Przy tej okazji pragnę zaznaczyć, że jako pełnoprawni Członkowie Kolegium Sędziów MZPN jesteście zobowiązani postępować zgodnie z zapisami uzgodnionych regulaminów dla poszczególnych klas rozgrywkowych, jak równieżUchwałą nr VI/95 z dnia 16 czerwca 2023 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr VII/93 z dnia 13 czerwca 2022 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Konwencja Sędziowska PZPN.

Mając zatem powyższe na uwadze, oraz uwzględniając oczywiste okoliczności, polegające na pominięciu w obsadzie oraz niedopuszczeniu do egzaminów poprawkowych jednostek nie przestrzegających w/w regulaminów wzywam wszystkich Kolegów i wszystkie Koleżanki do natychmiastowego uregulowania zaległości.

Uprzejmie proszę Sędziów KS Rejon Kraków o obowiązkowezgłaszanie mailowo oraz zapis w sprawozdaniu z zawodów następujących informacji dotyczącychobecności/ nieobecności na zawodach sędziów/obserwatorów oraz przypadków nieodbytych/odwołanych zawodów:

1) Sędzia główny zawodów obowiązkowo dokonuje zapisu w sprawozdaniu z zawodów w extranecie, w arkuszu dodatkowym/inne wydarzenia, nieobecności sędziego/sędziów na zawodach w przypadku gdy była delegowana pełna obsada sędziowska
2) W przypadku gdy sędziowie/ sędzia / obserwatorbyli obecnina zawodach, a zawody nie odbyły się z różnych powodów np. zalane boisko, brak jednej z drużyn itp.; sędzia główny wypełnia sprawozdanie z zawodów w extranecie oraz obowiązkowo zgłasza takie zawody (klasa rozgrywkowa, data, godzina, obsada sędziowska) mailowo na adres:biuro.ksmzpn@gmail.com - potwierdzając obecność na zawodach
3) W przypadku gdy sędziowie/ sędzia / obserwatorniebyli obecnina zawodach, zostali z nich odwołani, a zawody się nie odbyły pomimo wyznaczonej obsady, sędzia główny wypełnia sprawozdanie z zawodów w extranecie oraz obowiązkowo zgłasza takie zawody (klasa rozgrywkowa, data, godzina, obsada sędziowska) mailowo na adres:biuro.ksmzpn@gmail.com - sędziowie obowiązkowo potwierdzają nieobecność na zawodach. Obserwator nie wypełnia arkusza obserwacji, zgłaszanieobecność mailowo na adres:biuro.ksmzpn@gmail.com podając klasę rozgrywkową, datę, godzinę zawodów.
4) Termin zgłoszenia wyznacza się w czasie maksymalnie do 48 h po zakończonych zawodach.
5) Powyższe obowiązki są związane z prawidłowym rozliczeniem delegacji sędziowskich oraz rozliczeniem dokonanych obserwacji

Polecam Kolegom i Koleżankom zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywanie osób funkcyjnych do sprawozdania podczas wypełniania sprawozdania w systemie extranet. Przedstawiciele klubów, przekazujący sędziom wypełnione sprawozdanie przed meczem, niejednokrotnie dopisują osoby funkcyjne ręcznie. Wówczas to na sędzim spoczywa obowiązek dopisania takiej osoby w systemie podczas pomeczowego wypełniania arkusza sprawozdania. Mając na uwadze liczne uwagi w tej materii ze strony Wydziały Dyscypliny, zwieńczone niejednokrotnie karą finansową dla sędziego,wzywam Was do bezwzględnego przestrzegania w/w polecenia.

Grzegorz Jabłoński

pełnomocnik KS MZPN do spraw Rejonu Kraków